System

Sistem

Grub Üyeleri

Grup üyeleri kısmında oluşturulan gruptaki üyeleri görülür. Grup Yönetimi kısmında kısımda İstemci Ekleme, Grup Adı Düzenle, Grubu Taşı ve Grubu Silme özellikleri bulunur.

Grup_Üyeleri

Oturum Yönetimi

Oturum yönetimi sayesinde makineler yeniden başlatılabilir, kapatılabilir ve kullanıcıların açık oturumundan çıkış yaptırılabilir.

Oturum Yönetimi

Root Parola Yönetimi

Root Kullanıcısı, root parola yönetimi eklentisinden tekrar parola verilene kadar istemcide kullanılamaz hale getirilebilir. Root parolası sıfırlanabilir. Yeni oluşturulacak parolada en az 8 karakter olmalıdır. En az bir büyük harf, küçük harf, sayı ve karakter içermelidir. İzin verilen özel karakterler: +=.@*!

Root_Parola_Yönetimi

İstemci Oturum Açma Ayarları

İstemci oturum açma ayarları eklentisi ile domaine alınan makine için 2 çeşit görev gönderilebilmektedir. LDAP veya Active Directory'den domaine alınan makinanın oturum açma ayarlarını iptal edebilir. LDAP üzerinden domaine alınan makinaları Active Directory'e veya Active Directory ile domaine alınan makinaların LDAP üzerinden oturum açabilir hale gelmektedir.

İstemci Oturum Açma Ayarları

Dosya Paylaşımı

Gönderilecek dosya seçildikten sonra hedef dizin belirlenir. Ardından paylaşılacak dosyanın kullanıcı, grup ve diğer izin yetkileri düzenlenir ve görev çalıştırılır. Paylaşılacak olan dosyanın boyutu 20 MB ile sınırlandırılmıştır.

Dosya Paylaşımı

Sistem Gözlemcisi

Metin tabanlı bilgilerin kullanıcının masaüstünde görülmesini sağlar. Şablon İçeriği ve Şablon Ayarları eksiksiz girilerek şablon kaydedilir. Şablon İçeriği ve Şablon Ayarları ayrı ayrı girilmelidir. Ayarlar, Şablon Ayarları sekmesinde #VARSAYILAN olarak sunulan içerik gibi olacak şekilde özelleştirilebilir.

Sistem Gözlemcisi

Usb Yönetimi

Usb yönetimi bölümünde seçilen I/O aygıtlarının kullanım izinlerini düzenlenir.

Usb Yönetimi

Anlık Mesaj

Görev olarak uygulanan bu eklenti anlık olarak belirlenen ahenklere mesaj gönderimi için kullanılır.

Anlık Mesaj

Kullanıcının masaüstünde görünecek içerik Mesaj alanına girildikten sonra Çalıştır simgesine tıklayarak anlık gönderim, zamanlı Çalıştır ile de belirlenen bir zaman diliminde gönderimi yapılabilir.