Varlık Yönetim Eklentisi

Ağdaki cihazları belirtilen ip aralığı ve port aralığına göre listelemek, bulunan cihazlara ahenk yüklemek ve dosya paylaşımı yapmak için geliştirilmiştir.

Varlık Yönetimi, bir görev eklentisidir.

Ağdaki Cihazlar görevinin çalıştırılmasıyla eklenti editörü açılır.

Im281

Eklentide iki tane tarama seçeneği bulunmaktadır: Ahenk üzerinden tarama, Lider- üzerinden tarama. Hem eklentinin bulunduğu Lider makinesinden hem de Ahenk makinesinden tarama yapılabilmektedir.

Tarama seçeneği ve Zamanlama Şablonu seçildikten sonra taranmak istenen ip aralığı resimde de görüldüğü gibi arada “–” olacak şekilde girilir. Port aralığı da yine aynı şekilde belirtildikten sonra Taramayı Başlat butonuna basılmasıyla tarama başlatılır ve bulunan makineler IP Adresleri, Hostları, Portları, İşletim Sistemleri, Uzaklıkları, Çalışır Olduğu Süreleri, MAC Adresleri ve MAC Sağlayıcıları ile birlikte listelenir. Listedeki herhangi bir makinenin seçilip Ahenk yükle butonuna basılmasıyla seçilen makineye Ahenk kurulumu gerçekleşir. Yine aynı şekilde herhangi bir dosyanın seçilen makineyle paylaşılması Dosya paylaş butonuyla gerçekleştirilir.