Antivirüs Eklentisi

Antivirüs eklentisi hem profil hem de görev eklentisidir. Kullanıcının "Clamav" antivirus- programının konfigurasyonunu sağlamasını ve Ahenk makinesinde anlık olarak virüs taraması yapmasını sağlamaktadır.

  • Antivirüs profiline üst menüde Lider -> Profil Tanımları başlığından ulaşılabilir.

Antivirüs Profili

Profil ekranında kullanıcı antivirüs programının çalışma durumunu, usb kaynakların- taranıp taranmayacağı bilgisini, programın hangi sıklıkla çalışacağını, hangi sıklıkla güncelleneceğini, tarama yapılacak kaynakları, indirilen dosyaların taranıp taranmayacağı bilgisini ve indirilen dosyaların hangi dizin altında olduğu bilgisini güncelleyebilmektedir. Herhangi bir değişiklik yapmak istenilmeyen alan var ise sol tarafta bulunan kontrol butonunun seçili olmaması yeterlidir.

Im17

Im25

Mevcut Antivirüs Programı Versiyonu

Bir Ahenk makine için çalışmakta olan bu görev, Ahenk makinesinde bulunan "clamav" antivirüs programının mevcut sürümü hakkında bilgi vermektedir.

Im28

Anlık Tarama

Bu görev ekranında, kullanıcının belirlediği dizinler üzerinde anlık virüs taraması yapılmaktadır. Birden çok dizin taranmak isteniyorsa noktalı virgül ‘;’ işareti ile bu dizinler birbirinden ayrılmalıdır.

Im24

Antivirüs Konfigürasyonu

Bu görev Ahenk makinesinde bulunan "clamav" antivirüs programının konfigürasyonun düzenlenmesini sağlamaktadır.

Im26